Živá voda české politiky – ODA

(Praha) – Pravděpodobně stejně jako já sledujete neuvěřitelné události v české politice v uplynulém týdnu. Náš premiér Sobotka podá demisi, o které věděl jen on sám, nikomu o ní neřekl. Osobně ho podezřívám, že když začínal svůj projev, tak ještě na začátku chtěl navrhnout demisi pouze ministra Babiše a netušil, že po půlce projevu poslouchaje svoji řeč se spontánně rozhodne málem pro politickou sebevraždu v přímém přenosu.

Pár dní na to demisi odvolá, před tím absolvuje vrcholně trapné a mezinárodní ostudu způsobující setkání s prezidentem Zemanem. Do toho se v médiích objeví odposlechy rozhovorů místopředsedy vlády a ministra financí Babiše pořízené novinářem zřejmě najatým lidmi dříve pracujícími pro zpravodajské služby. Nejenže je to opravdový politický skandál, ale je to zejména šílené z pohledu ochrany a bezpečnosti našich vrcholných politiků, konkrétně členů vlády.

Nelze se divit, že občané musí být oprávněně znechucení a zřejmě i trochu zmatení. Politici vládnoucích stran, ale i těch opozičních, se jako hokynáři na trhu snaží právě v této situaci “prodat co nejvíce těch svých hrnců” do českých domáctností a získat tak co nejvíce voličů.

Z takové politické trhovecké hádky naše ODA nabízí východisko. Jasná témata, dosažitelná řešení bez politického handrkování, poctivá pravicová politika a pokora k občanům a potřebám naší země. Politika v podání současných vládnoucích i opozičních stran rozhodně nepřipomíná čistou řeku, která by měla “zavlažovat” naši zem, aby dobře rostla a rozvíjela se. V těchto dnech je to spíše zřejtelně zapáchající tok těžko pochopitelných kroků a událostí.

ODA může být, chce a bude novým přítokem v řečišti české politiky, okysličujícím, očistným a živým.  ODA bude živá voda české politiky. Věřím, že Vás o tom brzo přesvědčíme.

Pavel Sehnal
předseda ODA