Poctiví a nepoctiví miliardáři

Pro speciální vydání si časopis Týden zadal průzkum u společnosti Medea Research. Jedním z kritérií, které průzkum obsahoval, byla i poctivost či nepoctivost českých miliardářů. Za své umístění v tomto žebříčku se rozhodně nemusím stydět. Naopak jsem na něj hrdý.

Týden: “Tři čtvrtiny lidí, kteří znají bývalého majitele společnosti Avast Eduarda Kučeru, ho považují za poctivého. Druhou příčku s třiasedmdesáti procenty obsadil spolumajitel Penty Jaroslav Haščák, třetí byl vlastník Aquaparku Čestlice Pavel Sehnal (66 procent) a čtvrtý majitel hazardního impéria Synot Ivo Valenta (63 procent).Symbolem nepoctivosti je pro 52 procent dotázaných někdejší uhlobaron Zdeněk Bakala. Ten byl také druhým nejčastěji zmiňovaným miliardářem v otázce zneužívání své moci. Pomyslným vítězem této „disciplíny“ se stal majitel holdingu Agrofert a exministr financí Andrej Babiš, jenž svou moc zneužívá podle více než 41 procent dotázaných. Babišovi se „dařilo“ rovněž v otázce na to, který z nejbohatších lidí v ČR by měl za svou minulost skončit před soudem. Přes čtyřicet procent lidí zmínilo právě jeho, na této pozici tedy vystřídal Zdeňka Bakalu – pro něho se vyslovilo jen 38,4 procenta dotázaných, zatímco loni to byla více než polovina“.

Podnikám poctivě. Pracuji tvrdě a mým heslem je, že „štěstí si musíme odpracovat“. Chci tento přístup přenášet i do politiky, Nenechat se odradit počátečními nezdary. Vím že chvíli trvá, než se strom, který se zasadí začne plodit. Chci pro svou vizi o budoucnosti této země získat co nejvíc lidí. A nejvíce mi záleží na těch, kteří si váží práce, kteří nehledají výmluvy, ale hledají cesty jak dál. Mým nejoblíbenějším heslem, které se snažím vtisknout i do tváře Občanské demokratické aliance je „Nejde to? Musí to jít“!!!