Pavel Sehnal – pohádka o šaškovi

Byly Vánoce, v televizi samé pohádky.

A král řekl: „Musíš si prince vzít za muže dceruško, dal jsem své slovo. Král, který nedodrží své slovo, není král. Kdyby král podváděl, podvádělo by celé království.“

A co náš král? Vlastně prezident. Neplatí králova slova i pro prezidenty? Určitě ne! Jinak by nebylo možné marně pátrat po financování prezidentské kampaně Miloše Zemana.

Že žádnou kampaň nevede? To není pravda!
Že neví, kdo kampaň financuje? To není pravda!
Že se dozvíme všechno včas? To není pravda!

Založit Spolek přátel Miloše Zemana byl dobrý nápad. Nikdo neuvidí, kdo prezidentskou kampaň platí a všechno se svede na „spolek“. Spolek vše zveřejní v účetní závěrce skoro půl roku po volbách. A navíc je možná všechno i v souladu se zákonem.

Jak je možné, že současný prezident má nejméně transparentní kampaň ze všech kandidátů? Jak je možné, že současný prezident účelově zachází se zákony? Proč nesmíme znát zdroje financování kampaně Miloše Zemana? Protože jsme to dovolili a protože bychom ho jinak nevolili?

Kategoricky odmítáme jakékoliv účelové manipulace s platnými zákony. Chceme vědět, kdo podporuje Miloše Zemana. Teď hned, před volbami! Jako to víme u všech ostatních kandidátů.

„Král, který nedodrží své slovo, není král. Kdyby král podváděl, podvádělo by celé království.“ Z lidí si může dělat blázny jenom královský šašek. No a vy pane Kulhánku, hybaj na hrad a kralovat!