ODA půjde do parlamentních voleb s hnutím Pro Zdraví a Sport

Předseda ODA Pavel Sehnal uzavřel v pondělí 17. července dohodu o volební spolupráci s hnutím Pro Zdraví a Sport. Do letošních parlamentních voleb tak ODA půjde s podporou hnutí Pro Zdraví a Sport. Svým podpisem to spolu s Pavlem Sehnalem stvrdil také předseda hnutí PRO Zdeněk Kubec.

„Hnutí PRO Zdraví a Sport pro nás reprezentuje hodnoty, kterou jsou nám velmi blízké jako např. efektivní řízení zdravotnictví odborníky s důrazem na prevenci, podpora pohybových aktivit u všech věkových skupin obyvatel (jelikož prostředky investované do pohybových aktivit šetří prostředky investované do zdravotnictví) a podpora všech smysluplných forem trávení volného času mládeže. Jako sportovec mám navíc k zástupcům hnutí v čele s panem Kubcem velmi blízko, proto jsme se rozhodli pro vzájemnou spolupráci. Sport jako jedno ze svých hlavních témat má navíc i náš prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek,“ řekl předseda ODA Pavel Sehnal.

Hnutí PRO Zdraví a Sport představuje nejen skupina úspěšných sportovců, ale také lékařů, ekonomů, pedagogů, právníků a dobrovolných trenérů. „Po úspěchu v komunálních volbách v roce 2014 jsme se rozhodli ve spolupráci s ODA zapojit i do parlamentních voleb. Chceme dosáhnout změn nejen v oblasti řízení obcí a měst, ale i našeho státu,“ řekl předseda hnutí PRO Zdraví a Sport Zdeněk Kubec.

ODA sestaví ve spolupráci s hnutím PRO kandidátky ve všech 14 krajích České republiky. Lídry do jednotlivých krajů chce ODA představit v první polovině srpna.

 

Miloš Němeček – tiskový mluvčí ODA
Tel: +420 606 649 731
Email: press@oda.cz