Mgr. Tomáš Mlčák – lídr Moravskoslezského kraje

Osobní motto: „Skutečně žít znamená rázně jednat.“

Politika byla vždy jeho koníčkem a zároveň posláním. Avšak aktivně se začal politice věnovat až při vstupu do ODA.

Nákupní referent v automobilovém průmyslu a dopravě, kde působí už od roku 2003. V roce 2011 se svým bratrem založil společnost s výstražnými světelnými a zvukovými zařízeními, která dodnes úspěšně působí na trhu v daném oboru. Své první pracovní zkušenosti získal v OKD v oblasti elektrotechniky. Nejprve na povrchu na Dole Darkov a posléze si vyzkoušel i „fárat“ na Dolu Dukla.

Vystudoval aplikovanou tělesnou výchovu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Před studii na vysoké škole strávil 5 let v New Yorku. Své jazykové schopnosti si ještě zdokonalil na Jazykovém gymnáziu v Orlové, kde úspěšně absolvoval státní jazykovou zkoušku z anglického jazyka.

Navzdory hendikepu je dodnes aktivním sportovcem. Hraje sledge hokej, což je modifikace ledního hokeje pro hendikepované lidi s postižením dolních končetin. Je také zakladatelem a předsedou sledge hokejového klubu ve Studénce. V letech 2011 – 2016 působil ve výkonném výboru České sledge hokejové asociace, z toho 4 roky jako předseda. Dalším jeho aktivním sportem je parabox. Jedná se o box se stejnými pravidly, s tím rozdílem, že se sedí na invalidním vozíku.

Je ženatý a má 2 děti ve věku 7 a 11 let.

Proč ODA:

Když se letos v médiích objevila zpráva, že došlo k obnovení staré dobré ODA, která byla vždy zárukou dobře fungující strany, řekl jsem si, že tohle by mohla být ta správná cesta, na kterou bych se chtěl vydat.

Jméno pana Sehnala není nutno skloňovat. Tento člověk nemá za sebou žádné kauzy ani vytunelované podniky, nýbrž má za sebou stopu s obrovským kusem kvalitně odvedené práce, což bylo pro mě zárukou číslo dvě, že mé cítění je správné.

ODA mi dala velkou důvěru v budování politické strany v třetím největším kraji (Moravskoslezském) v České republice, čehož si nesmírně vážím a věřím, že s lidmi, které mám kolem sebe, to prostě půjde. Heslo Nejde, Musí to jít, je více než příznačné.

Co změnit v MSZ Kraji?

  • Pomoci dotáhnout do konce žalobu proti p. Bakalovi ohledně bytů RPG, aby nájemníci získali předkupní právo
  • Přivést do kraje více investorů, abychom ještě více snížili v kraji nezaměstnanost
  • Eliminovat v kraji dopady blížícího se konce OKD
  • Podporovat sportovní aktivity dětí, zdravotně znevýhodněných a seniorů