Bude Jiří Pospíšil dobrým předsedou TOP 09 ?

Zakladatele a předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska v čele strany střídá europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.
Jménem ODA gratulujeme Jiřímu Pospíšilovi k nové roli v české politice a přejeme mu mnoho úspěchů.
TOP 09 rozhodla o svém novém předsedovi poté, co Miroslav Kalousek po nepříliš úspěšných volbách do poslanecké sněmovny dal k dispozici svou funkci a rozhodl se v čele TOP 09 nepokračovat. Škoda, že letošní parlamentní volby nebyly o důležitých společenských změnách, reformě zdravotnictví a důchodů, ale pouhým referendem mezi Babišovci a Antibabišovci, doplněným populistickým zastrašováním o hrozbě islámských nájezdníků, které se nenaplnilo. Občany tak nezaujal jinak rozumně koncipovaný program Kalouskovi strany.
Jiří Pospíšil je navzdory svému věku velmi zkušeným politikem a s jasnými pravicovými názory a my chceme věřit, že bude reprezentovat TOP 09 zásadově a čitelně.
Budeme jako ODA pečlivě sledovat jeho práci a zároveň oceníme, pokud zásadové postoje strany, pravicovost a pro evropská orientace, zůstanou i nadále platné a společně s ODA bude TOP 09 zastávat důstojné místo na pravé straně politických stran.

Pavel Sehnal
Předseda ODA