Václav Klaus se mýlí

„ČR potřebuje prezidenta, který má zkušenosti s řízením velké firmy, který má zkušenosti z velkých zahraničních jednání. Prezidenta, který vrátí České republice důstojnost v zemích západní Evropy“, říká předseda Občanské demokratické aliance, Ing. Pavel Sehnal. „Jako ODA se ohrazujeme proti všem výrokům pana Klause proti prezidentskému kandidátovi Ing. Vratislavu Kulhánkovi“ dodal pan předseda.

Bývalý prezident Václav Klaus na vrcholu Sněžky, patrně vyčerpán náročným výšlapem, prohlásil naprostou nehoráznost. „Novým prezidentem by se měl stát někdo z politického systému, kdo tuší, o co v politice jde“. Novinářům to ve čtvrtek při Svatovavřinecké pouti na vrcholu Sněžky řekl bývalý prezident Václav Klaus. „Myslím si, že prezidentem nemá být Marťan, myslím vůči politickému systému. Když vidíme, co se stalo na Slovensku, že byl zvolen prezident (Andrej) Kiska, no tak to by pro nás všechny mělo být zásadním varováním, aby se něco takového nestalo u nás. Prostě to musí být někdo z politického systému, s jistou zkušeností, kdo tuší o co v té politice jde,“ řekl Klaus. Dodal, že když vidí „pány Kulhánky a Horáčky“ a všechny další, tak ho trošku jímá hrůza.

„Václav Klaus se mýlí, pokud tvrdí, že prezidentem v České republice by měl být politik. Těch čistokrevných politiků si už Česká republika užila dost. Výsledkem je, že Čechy v Evropské unii neberou vážně. Je na čase, aby České republice v zahraničí vrátil hrdost prezident, který bude mít patřičnou důstojnost a sebevědomí“, říká předseda Sehnal.

Pokud by občany České republiky měla trošku jímat hrůza, pak rozhodně ne z kandidátů na prezidenta republiky, kteří nejsou a nebyli součástí politického systému posledních třech dekád. Naopak by je měla jímat hrůza z těch, kteří svou dlouholetou přítomností uvnitř onoho systému ztratili reálnou představu o životě v této zemi a o skutečné roli prezidenta ČR. Nadstranickost se skutečně nebuduje partajnictvím a dovedností hrát mocenské hry.

Pan inženýr Vratislav Kulhánek je nejlepším kandidátem na post prezidenta České republiky. Rozhodně jej nelze považovat za člověka, který by neznal realitu politického prostředí. Na to se pohyboval příliš dlouho ve velmi významných manažerských pozicích. Na rozdíl od Václava Klause ho navíc nikdo nebude moci podezírat, že by stranil jedné nebo druhé části politického spektra. Václav Klaus se naopak nikdy nedokázal skutečně odpoutat od politické strany, ze které vzešel.

Kdo je tedy ve skutečnosti oním pověstným „marťanem“? Napovědět by snad mohl úbor, který ctihodný pan bývalý prezident zvolil pro svůj turistický výkon a cestu na nejvyšší horu České republiky.

 

Miloš Němeček – tiskový mluvčí ODA
Tel: +420 606 649 731
Email: press@oda.cz

 

Použité foto Václava Kluse v úvodní fotomontáži ze zdroje: /parlamentnilisty.cz/
Foto: Advantage cars.