Ten, kdo si historii nepamatuje, je nucen jí znovu prožít!

Zrůdnost totalitních a autoritářských režimů musíme mít stále na paměti. Měli bychom se stále vracet do minulosti a hájit to nejcennější co máme. Hájit svobodu a ruku v ruce s tím demokracii.

Právě dnes si připomínáme památku obětí komunistického režimu, včetně političky Milady Horákové, která byla popravena před 67 lety.

Je potřeba si neustále připomínat, že komunisté nechtěli „páchat“ dobro pro občany. Že zrůdnost jejich režimu byla založena jenom na touze po převzetí majetku, na okradení poctivých lidí a na prahnutí po majetku a nekontrolovatelné moci. Jejich zvrácenost šla tak daleko, že byli ochotni ve jménu svých „ideálů“, vraždit.

Je neuvěřitelné, že se dnešní KSČM, v den výročí zavraždění Milady Horákové jejich stranickými předchůdci, vyjadřuje ústy svého předsedy Vojtěcha Filipa tak, že Horáková údajně nabízela tehdejšímu prezidentovi Klementu Gottwaldovi, že vstoupí do KSČ. Filip to řekl na dotaz serveru iDNES.cz, když se ho reportér zeptal, zda by neměl uctít památku zabité ženy. „Nebudu připomínat setkání Klementa Gottwalda s Miladou Horákovou a její nabídku vstupu do KSČ,“ řekl.

Právnička a národně socialistická poslankyně Milada Horáková se účastnila protinacistického odboje, byla kvůli němu vězněna v koncentračních táborech. V roce 1949 byla zatčena a v červnu 1950 odsouzena ve vykonstruovaném procesu k trestu smrti. Zároveň byla jedinou českou ženou popravenou při politických procesech v 50. letech. Kvůli své neústupnosti, při svém soudním jednání, se stala symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany.

Obdiv k zásadovosti, hájení pravdy i za cenu nejvyšší. To je poselství, na které bychom neměli zapomenout.