Sportovci pro sportovce

ODA

My Češi jsme si zvykli pomáhat druhým, protože státní pomoc logicky nemůže pomoci všem a všude. Lidé při své pomoci kromě neočekávaných katastrof preferují podporu dětí a hendikepovaných, v kontextu stárnutí populace roste také zájem přispívat na lepší život seniorů.

Češi dokonce pro celý svět vymysleli úplně nejjednodušší formu pomoci zasláním peněz dárcovskou sms včetně možného nastavení pravidelných měsíčních plateb 30, 60 a 90 korun.

Ve vedení městské části Letňany jsme se nedávno rozhodli vytvořit Fond pro sport a tělovýchovu. Chci náš fond podpořit, protože sport je bezpochyby jeden z klíčových nástrojů prevence asociálních jevů, když nebudu hovořit o radosti z pohybu, nebo z dosažených vítězství.

Ano, mohl bych do fondu jen poslat peníze, ale zdá se mi to málo. Chci podporu spojit i s vlastním sportováním. Za každý kilometr, který v letošní sezoně naběhám při závodech na běžkách, pošlu do letňanského sportovního fondu darem 10 Kč.

Zatím jsem se zúčastnil 1.12.2019 závodů v italském Livignu a za uběhnutých 35 km posílám do fondu 350 Kč, 18.1. jsem běžel ve švýcarském St. Moritzu 62 km a do fondu posílám 620 Kč. 1. a 2. února jsem se zúčastnil závodů v italském středisku Toblach–Cortina a za uběhnutých 74 km posílám na konto letňanského fondu 740 Kč a za 50 km na Jizerské padesátce posílám do fondu dalších 500 Kč.

Závodit budu určitě dál a vyzývám naše letňanské spoluobčany, aby také při svých sportovních aktivitách spojili dosažené výkony s podporou letňanského sportovního fondu. Spojíte tak zlepšení své fyzické kondice s dobrým pocitem. Co říkáte?

Váš

Pavel Sehnal
místostarosta