Reakce na článek na serveru lidovky.cz na téma prezidentského kandidáta ODA

Občanská demokratická aliance jedná s významnými osobnostmi z řad úspěšných českých podnikatelů a manažerů o jejich kandidatuře na prezidenta ČR za ODA. „Jsme přesvědčeni, že Česká republika v tuto nemá dostatečně kvalitního pravicového kandidáta, proto jsme se rozhodli přijít jako strana s vlastním kandidátem z řad významných osobností naší země. Pan prezident Zeman se nedávno vyjádřil v tom smyslu, že nemá rád pravici. Pan docent Drahoš je bezpochyby co do morálního kreditu zajímavým kandidátem, ale jeho zkušenosti s řízením akademických institucí nejsou podle nás dostatečné pro úřad prezidenta České republiky,“ řekl předseda ODA Pavel Sehnal.

V čele naší země by ODA raději viděla nějakou významnou osobnost z řad podnikatelů a manažerů, kteří dokázali v životě vybudovat a řídit nějakou významnou společnost, třeba jako je pan Dědek z Jablotronu, paní Valová se SIKO nebo třeba pan Vratislav Kulhánek, který v minulosti řídil ŠKODA AUTO.

„Jednáme s řadou osobností, které by byli nepochybně velmi zajímavými kandidáty na prezidenta. Konkrétní jméno bychom rádi představili v příštím týdnu na čtvrteční tiskové konferenci ODA,“ uvedl předseda ODA Pavel Sehnal.

 

Miloš Němeček – tiskový mluvčí ODA
Tel: +420 606 649 731
Email: press@oda.cz