ODA založila krajskou organizaci v Praze

Praha – Ve středu 26. dubna byla založena krajská organizace ODA v Praze, která je zároveň první krajskou organizací, kterou nově vzniklá ODA založila. „Praha jako hlavní město je pro nás klíčové zejména pro komunální volby 2018, proto je logické, že první krajská organizace vznikla právě zde,“ řekl předseda ODA Pavel Sehnal.
Přijímání členů spustila ODA krátce po svém představení veřejnosti v lednu tohoto roku. Nyní má strana necelé dvě stovky členů a další desítky přihlášek se nyní zpracovávají. „Není naší ambicí mít velký počet neaktivních členů, jsme strana aktivních a pracujících občanů a přesně taková by měla být i naše stranická základna,“ dodává Pavel Sehnal.
Pražská organizace má v současnost 56 členů a 11 základních organizací. Předsedou pražské organizace byl jasnou většinou zvolen Jan Skalický, který je zároveň členem předsednictva strany a ve své gesci má dopravu a územní rozvoj. „Jsem rád, že se nám daří hledat aktivní lidi, kteří mají zájem zapojit se do politiky, protože jim není lhostejné, co se kolem nich děje,“ řekl Jan Skalický.
Po založení pražské organizace bude v příštích týdnech následovat zakládání dalších krajských organizací. 12. května se pak uskuteční sněm ODA, na kterém strana představí své programové priority i nové tváře, které ji budou reprezentovat.

Daniel Ulrich
marketing ODA