ODA pošle do souboje o křeslo senátora svou kandidátku.

Prezident České republiky dne 25. října 2017 rozhodl o vyhlášení doplňovacích voleb do Senátu Parlamentu ČR ve volebním obvodu č. 39, a stanovil dny jejich konání na pátek 5. ledna a sobotu 6. ledna 2018.

ODA se usnesla do těchto voleb, za Trutnovsko, vyslat jako svou kandidátku paní Blanku Horákovou, BBA, která se narodila a stále žije v Trutnově.

Je členkou Občanské demokratické aliance a pro kandidaturu se rozhodla před třemi týdny. Přihláška k registraci pro volby do Senátu Parlamentu ČR byla podána ve čtvrtek 16. 11. 2017.

K rozhodnutí kandidovat jí vedla potřeba aktivně pomáhat ve svém volebním obvodu s jeho rozvojem a prosperitou. S ohledem na svou dlouholetou angažovanost ve veřejném životě je jejím cílem přispět k důstojnému zastupování svého regionu v Senátu PČR.

Blanka Horáková, studovala ekonomickou školu v Trutnově, anglický jazyk v Londýně, a úspěšně ukončila španělskou vysokou školu s titulem BBA, obhajovala v Barceloně.

Má zkušenosti s prací ve firmách se zahraničním zastoupením, farmaceutickým průmyslem i podnikatelskou sférou. Je majitelkou Galerie umění, kurátorkou výstav profesionálních i amatérských umělců, jak v obchodních centrech ČR, ski a golfových resortech, v galeriích v Praze, Brně, Olomouci a dalších, na příklad na Zámku Nové Město nad Metují, zámku Sloupno, ale i prestižních místech jakými jsou Parlament ČR, Jízdárna Pražského hradu či letiště Václava Havla. Co se týká zahraničí, tak zde zastupuje vážené umělce ve Francii, Itálii a Makedonii.

Pořádá a koordinuje výstavy pro neziskové organizace, nadace a spolky. Pomáhá dětem a lidem s mentálním a fyzickým postižením. Pro tento školní rok vytvořila projekt „Pro trutnovské základní školy“, kde mohou děti ukázat veřejnosti své umělecké ztvárnění pojetí starostí a radostí kolem nich.

Od roku 2007 je maminkou malé dcery.

Mimo veškeré své pracovní a společenské aktivity se věnuje sportu i kultuře. Aktivně lyžuje, potápí se, jezdí na kole, provozuje vysokohorskou turistiku a leze po skalách. V Trutnově založila lukostřelecký oddíl pro děti i dospělé, který se pomalu rozrůstá i do dalších míst Trutnovska.

Ve své kandidatuře Blanka Horáková říká: „Jsem roky veřejně činnou ve svém regionu a vidím možnost kandidovat do Senátu PČR jako výzvu. Byl by to další posun v mém veřejném angažování, a ráda bych pro svůj volební obvod dokázala věci, které ze své současné pozice občana dokázat nemohu.“

Předseda ODA Ing. Pavel Sehnal ke slovům Blanky Horákové dodává: „Jsem rád, že naše mladá strana ODA má kvalitní, schopné členy. Rozhodnutí Blanky Horákové kandidovat vítám, a věřím, že ve volbách do Senátu PČR obstojí.“