Mgr. Edita Mrkousová – lídr Jihočeského kraje

Osobní motto: Chovám se podle svých slov.

V politice chce hájit zájmy zodpovědných, pracovitých a slušných lidí. Zabývá se především tématem snížení současných vysokých daní a pojistných odvodů sociálního zabezpečení a zdravotního pojištění , ochrana životního prostředí a podpora zdravého životního stylu. Aktivně podniká, je ředitelkou a spolumajitelkou středně velké firmy. Od roku 1995 se profesně věnuje marketingu a obchodu. Má zkušenosti s vedením středně velkých firem, ale i s manažerskou odpovědností v nadnárodních společnostech, v nichž se věnovala řízení značky a komunikace. Absolvovala studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, kde vystudovala obor metodika a organizace řízení. Strávila tři roky ve Spojených státech amerických ve státě Kalifornie. Na univerzitě v Berkeley navštěvovala postgraduální kurzy pro zahraniční studenty. Rodačka z Jindřichova Hradce, která našla svůj druhý domov na milované Šumavě. Kromě rodiny a přátel patří mezi její zájmy sport, hudba a zdravý životní styl. Je 21 let vdaná, s manželem vychovávají tři děti. Je nadšenou sportovkyní a amatérskou muzikantkou. Spolu se svými syny má malou rockovou kapelu.

Proč ODA ?
„Věřím v nové začátky a ODA v našem současném politickém kontextu představuje jedinou opravdu moderní, pravicovou liberální stranu. V předvolební kampani zazní mnoho líbivých sloganů. Za žádným úspěchem ale nikdy nestojí slova ani sliby, leč pouze tvůrčí myšlení a tvrdá práce. A právě to jsou dvě věci, které voličům nabízím.“

Co chci změnit:

  1. Co nejrychlejší dostavba dálnice D3 a tím zároveň zajištění ekologického průjezdu krajinou (Tranzitní doprava v Jihočeském kraji je hrozbou jak pro obce a jejich občany, tak pro řidiče. V neposlední řadě i pro samotnou krajinu. )
  2. Zachování přírodního bohatství Jihočeského kraje a ochrana přírody.
  3. Podpora kvalitního a důstojného života v obcích, které se budou rozvíjet díky větším investicím a smysluplné rozvojové koncepci kraje.