Masaryk v Americe, Babiš v Bratislavě

ODA

Zkusme si v den 101. výročí vzniku samostatného československého státu vzpomenout, co dělali vrcholní politici před 28. říjnem tehdy a dnes. V roce 1918 T.G. Masaryk v Americe a „muži 28. října“ v pánském klubu Obecního domu připravovali vznik a mezinárodní uznání samostatného Československa.

Dnes si prezident Zeman užívá, koho a jak moc naštval nepozváním na hrad na oslavu výročí vzniku republiky a premiér Babiš jede oslavit 28. říjen do Bratislavy, aby se vyhnul střetu se svými odpůrci v Praze. Mimochodem i bratr prezidenta Havla se nechal slyšet, že oslaví 28. října v Bratislavě. Je tam prý lepší atmosféra. K zamyšlení, ne?

A výsledky?

V roce 1918 vznik samostatného československého státu. V roce 2019 se vrcholní politici našeho státu nejsou schopni ani sejít a diskutovat o budoucnosti České republiky. A to v době, kdy se díky napětí mezi křesťany a muslimy, díky obchodním válkám a díky digitální revoluci znovu rozdávají karty pro celý svět, tedy i pro nás.

Nechcete se pánové sejít v pánském klubu Obecního domu a řešit „pod dohledem mužů 28. října“  budoucnost naší země? Třeba na Vás dýchne část jejich odvahy a politického nadhledu.

 

Zdeněk Somr
místopředseda ODA