JIŘÍ KUDLÁČEK

ČLEN PŘEDSEDNICTVA ODA


V roce 1973 absolvoval svůj první seskok padákem. Během studia  Střední průmyslové školy v Táboře byl za své  sportovní  výsledky nominován do vrcholového střediska mládeže a po maturitě zahájil základní vojenskou službu v Armádním středisku vrcholového sportu Dukla Olomouc.  Jako dlouholetý reprezentant naskákal téměř 4 tisíce seskoků.  V této době také započal dálková studia na VŠE Praha. 

            Svoji pracovní kariéru zahájil v technickém  oddělení  Zemědělského zásobování Tábor, kde podal řadu zlepšovacích návrhů a tak byl jmenován vedoucím technického oddělení podniku. 

            Rok 1989 jej zastihl ve funkci  technického  a obchodního inspektora podniku Oděvy Písek.

V roce 1990 založil svoji první firmu, která koupila technickou část Okresního stavebního podniku Tábor a vybudoval podnik s obratem téměř 1 miliardy za rok. V roce 1999 tento podnik rozprodal a začal se věnovat zahraničnímu obchodu se stavebními technologiemi.  Součástí  byla také  divize pro realizaci developerských projektů.

            Pracovní činnost vždy doplňoval sportem a posléze i trenérskou činností pro mládež. Jako vícebojař vynikal v běhu, střelbě, biatlonu i plavání. Později přidal potápění, surfing, jachting  a jako výsadkář také judo. U tohoto sportu zůstal do dnešních dní. Tvrdí, že judo vede člověka ke kolektivní morálce, úctě k soupeři i kolegům a je postaveno na tradičních hodnotách rodiny. Zároveň i v pozdějším věku udržuje tělo v celkové kondici. 

            Od roku 2006 pracuje pro město Hranice, kde v roce 2014 převzal funkci starosty. Nezdolná sportovní  i pracovní vůle z něho vytvořila člověka, kterého si lidé v Hranicích váží. Město se rozvijí, je čisté i bezpečné. Na veřejnosti mu vyslovují podporu vojáci, policisté, hasiči, sportovní  i kulturní spolky. V letošním roce mu bude 62 let. Je plný elánu a tak jej politické kluby nominovaly  na funkci senátora pro volební oblast Přerovska. Se zkušenostmi, které nabyl ,  by to byl skvělý senátor a tak mu držíme palce. 

            Proč ODA ?

            Pan předseda Sehnal je člověkem, který v  minulosti  něco dokázal a pak se rozhodl pomáhat veřejnému sektoru a tedy spoluobčanům.  Jeho potřebou není sbírat funkce a bojovat o křesílka, aby se uživil. Značka ODA byla i v minulosti postavena na kvalifikovaných lidech, kteří ve všech oborech nabízeli, nikoli očekávali prospěch.  To jsou principy, kterých si vážím. Doufám tedy, že i já přispěji svými  zkušenostmi  k rozvoji těchto principů a ODA samotná bude šířit demokracii  i svobodu člověka jako doposud.