Jan Kuchař – lídr Karlovarského kraje

Osobní motto: Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Politiku a veřejné dění aktivně sleduje již od sametové revoluce, kterou prožil jako student střední školy. Do aktivní politiky se zapojil v roce 2005 a jako pravicový politik drží stále svůj názor i směr. Je odpůrcem zbytečných omezení a byrokracie. Zastává názor, že člověk, který pracuje a vydělává peníze ví sám nejlépe za co je potřebuje a chce utratit. Je názoru, že vysoké daně a přerozdělování financí způsobuje pouze demotivaci aktivních a motivaci pasivních lidí. Českou republiku považuje za zemi chytrých a schopných lidí, je třeba jim pouze dát prostor a čerpat z jejich schopností. Není příznivcem dotací, je přesvědčen, že pokřivují obchodní prostředí a u některých jedinců i charakter.

Starosta Františkových lázní podniká od roku 1997, nejprve jako OSVČ, poté jako majitel a jednatel dvou společností. Ještě před dokončením studia začal pracovat jako masér a později jako fyzioterapeut u mistrovského volejbalového týmu Olymp Praha.

Absolvoval roční studijně-pracovní stáž ve švýcarském Luzernu. Po návratu do ČR se rozhodl doplnit své vzdělání a začal studovat fyzioterapii. Pracovní aktivitu a obchodní schopnosti potvrdil i při absolvování ročního makléřského kurzu a složením zkoušky obchodníka s cennými papíry na burze.

Pochází z obce Zákupy na Českolipsku, kam se vždy rád vrací. Od útlého dětství se věnuje aktivně sportu. Po celý život se věnuje volejbalu. Dostal se až do nejvyšší juniorské soutěže v ČR a následně v seniorské kategorii na 10 let do 2. německé bundesligy. Dnes si volejbal zahraje alespoň rekreačně a věnuje se jiným sportům jako jsou např. tenis, cyklistika či golf. Jako občan lázeňského města si ve volném čase užívá krásy přírody, kam se vydává pro načerpání energie.

Proč ODA ?
„Sportovec i politik by měl být připraven udělat ve svém životě vždy něco navíc než ostatní a to nacházím i ve spojení s lidmi z ODA.“

Co chci změnit:
„Rád bych přispěl ke změně politické kultury v ČR. Občan by měl vidět v osobě politika především člověka, který pro něho pracuje a měl by být schopen ocenit jeho službu, za kterou je placen z daní. V žádném případě by neměl vidět arogantního, sebestředného jedince, který mu díky prolobovaným záležitostem ztěžuje život. Osobně bych se rád věnoval systému podpory sportu, kde je třeba pomoci zejména amatérským klubům, které se věnují výchově mládeže. Tyto kluby se potřebují věnovat sportu, nikoliv byrokratickému dobývání peněz pro svou činnost. Dalším problémem ČR je zdravotnictví, které je nastaveno na neustálý systém léčení a tlumení akutních stavů, nikoliv vyléčení. Velmi málo peněz je věnováno na zdravotní prevenci, díky tomu je produkováno mnohem více nemocných a zvyšují se tak náklady n celý systému. České zdravotnictví díky tomu není možné dlouhodobě takto finančně udržet ve stávající kvalitě.“