Ing. Pavel Sehnal – lídr Prahy

Osobní motto: Chci být užitečný pro svoji zemi.

Zakladatel společnosti SPGroup, která obchoduje zejména s kontrolními balíky akcií jiných společností. Aktuálně tvoří SPGroup 56 firem v různých oborech celkem s 3500 zaměstnanci. Do portfolia společností Pavla Sehnala patří například Slávia pojišťovna, a. s., unikátní sportovně-relaxační resort Aquapalace Praha, veletržní areál PVA EXPO Praha, Obchodní tiskárny Kolín nebo firma Elektroporcelán Louny, celkem více jak padesát firem. Iniciátor a hlavní donátor projektu Národního notového archivu, který si dal za úkol uchovat pro budoucí generace tvorbu českých skladatelů, textařů i aranžérů všech hudebních žánrů, forem i historických období, a to s bohatými metadaty.

Absolvoval řadu finančních kurzů a nastoupil jako makléř do Komerční banky, kde se osobně podílel na zakládání Pražské burzy cenných papírů. Na začátku 90. let založil pod názvem Burzovní společnost pro kapitálový trh, a. s. vlastní firmu pro burzovní obchody, která se kromě poradenství zabývala také ekonomickými analýzami a zpracováním privatizačních projektů.
Absolvent Strojní fakulty Českého vysokého učení technického v Praze se zaměřením na přístrojovou, regulační a automatizační techniku. Psychickou i fyzickou kondicí si udržuje aktivním sportem. V létě cyklistikou a jachtingem, v zimě ultramaratony na běžkách. Jeho vášní je hudba, hraje na několik hudebních nástrojů zejména na kytaru. Je ženatý a má tři dospělé děti.

Proč ODA?
„Mám víc než 25 let zkušeností úspěšného podnikání a tvrdím, že úspěšný podnikatel znamená spokojeného zaměstnance a spokojený zaměstnanec je spokojeným občanem. Po celou dobu svého podnikání, jsem se staral především o své firmy a své zaměstnance a jsem přesvědčen, že nyní nazrál čas, abych tyto zkušenosti využil i ve prospěch ostatních občanů naší země. To je hlavní důvod, proč jsem se rozhodl k obnovení značky Občanská demokratická aliance.“