Čest památce dalšího hrdiny padlého v Afghánistánu

Včerejší den přinesl další tragédii v Afghánistánu. Rotný Tomáš Procházka padl při útoku na vozidlo české armády přímo na základně Shindand v afghánské provincii Herát, jeho dva jeho spolubojovníci byli zraněni.

Můžeme jen vyjádřit soustrast rodině čtrnáctého padlého vojáka z řad vojáků české mise v Afghánistánu, popřát jeho spolubojovníkům uzdravení a vzdát znovu čest a obdiv všem našim vojákům sloužícím v afghánské misi. V zemi, která by se bez tvrdého boje vojáků Aliance stala semeništěm daleko většího islámského teroru po celém světě, než jaký dosud předvedl dnes již zničený tzv. islámský stát.

Jsme přesvědčeni, že boj se zlem v podobě mezinárodního terorismu musíme vést společně se spojenci dál. Sedm desítek let od konce 2. světové války my čeští občané musíme opět smeknout před tím, že čeští vojáci jsou odhodláni naplnit svou přísahu, že za svobodu a mír vlasti jsou připraveni položit i život. Šestou nejbezpečnější zemí světa (zpráva The Institute for Economics and Peace za rok 2017) jsme právě proto, že naši vojáci bojují za svou vlast tisíce kilometrů daleko. Čest památce našeho padlého hrdiny.

Zdeněk Somr
místopředseda Občanské demokratické aliance