Babiš a Faltýnek neměli být parlamentem vydáni k policejnímu vyšetřováni,” říká Ing. Sehnal, předseda ODA.

“Imunita poslanců a senátorů není samoúčelná. Mimo jiné má zamezit politickým a společenským intervencím namířeným proti skupině poslanců nebo senátorů. Nechci se vyjadřovat ke skutečnosti, zda pan Babiš společně se členy své rodiny zneužil dotační výzvy a spáchal trestný čin. Moje stanovisko je, že by parlament či senát měl dodržovat nějakou karenční (ochranou) dobu v délce 3 až 6 měsíců před volbami a během této karenční doby své členy nevydávat, pokud to s ohledem na podstatu kauzy neohrožuje její budoucí šetření a případné stíhání pachatelů,” doplňuje Sehnal.

Je pravdou, že kauza Čapího hnízda již byla prošetřována několik let. V dané věci ani nehrozilo, že by se podezřelí mohli vyhnout stíháni opuštěním republiky.

“Pokud parlament a senát nestanoví nějakou karenční (ochranou) dobu před volbami, budeme svědky podobných kauz před každými volbami. Ale tyto kauzy nás politiky dehonestují v očích voličů. Uvědomte si to prosím. Už dnes je velmi obtížné získat pro činnost politické strany slušné lidi. Veďme předvolební kláni důstojně a zodpovědně,” uzavírá Ing. Sehnal

Pavel Sehnal